Whatsapp x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız

Antalya'da Mavi tur ile kendinizi Hayatın Mavisine bırakın!

Mistik görünümü ve turizme kattığı değeri ile Akdeniz bölgesinin en güzel kentlerinden biri olan Antalya

Doğal güzellikleri, arkeolojik alanları sayesinde “Türkiye Rivierası” olarak adlandırılmaktadır. Antalya, yaz boyunca deniz ve güneş keyfinin en iyi şekilde yaşandığı ildir.

Akdeniz boyunca en güzel ve en temiz sahile sahip mükemmel doğayla uyum sağlayan bir kent olması, güney kesimlerinde doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi kalıntıların kendini göstermesi, turizm dünyasınca cazip bir tatil kenti olmasını sağlamaktadır.

Tanrılar ve tanrıçaların yerleştikleri mitolojik kent Antalya, insanlık tarihinin tüm sırlarını ve harika yönlerini tatilcilere sunuyor. Mükemmel iklimi, arkeolojik yönleri, tarihi ve doğal güzellikleri ile muhteşem bir tatil yapmanın keyfini sunan Antalya,Kaş,  Akdeniz kıyıları boyunca uzanan turizmin olanaklarını en iyi şekilde yaşamayı sunmaktadır.

Devamı

Antalya için kiralanabilir ( 0 Tekne )

Antalya: Ulaşım Bilgileri

Türkiye’nin her yerinden Antalya’ya ulaşmak mümkündür. Gerek havayolu gerekse de karayolunu tercih ederek şehre ulaşabilirsiniz. Antalya, büyükşehirlere bağlantı yoluna sahip olduğu gibi uluslararası havaalanına da sahiplik etmektedir.

Finike merkeze 120, Kaş’a 190, Fethiye’ye 200, Kalkan’a 200, Dalaman Havalimanı’na 250 km. Bodrum Havalimanı’na ise 430 km. mesafededir

Antalya: Tarihi

Anadolu’da insan yerleşiminin olduğu ilk yerlerden biri de Antalya’dır. Kentin 30 km kuzeybatıda Korkuteli yolu üzerinde Toros Dağlarının Akdeniz'e bakan yamaçlarında bulunan Karain Mağarası, tarihte Anadolu’ya insan yerleşiminin ilk tercih ettiği yer olarak bilinmektedir.

Farklı dönemler, farklı egemenlik ve uygarlıklara tanıklık eden yönüyle de bilinen Antalya, İlkçağ dönemi, Hititler dönemi, Likya ve Pamfilya dönemi, Bergama, Roma ve Bizans dönemleri, Selçuklu dönemi, Anadolu Türk Beylikleri dönemi ve Osmanlı dönemi gibi önemli dönemlerden geçerek günümüze kadar gelmiştir. 

Antalya: İklim Bilgileri

Antalya’da yıl boyunca 3000 saatten fazla güneş vardır. Sıcak ve kuru yazların aksine, ılıman bir iklime sahip olan kentte yaz aylarında sıcaklık 45 dereceye kadar ulaşabilmektedir

Antalya: Hangi Sezon Gidilir

Akdeniz iklimi ılıman, yaz aylarında sıcak ve nemli geçtiğinden dolayı, fazla sıcaklarla boğuşmak istemeyenler Temmuz sonu ve Eylül ayı başlarında tatil yapabilirler. Haziran-Eylül arası Antalya’nın en kalabalık olduğu zamanlardır

Tekne önerisi ister misiniz?