Whatsapp x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız

Kaş'da Mavi tur ile kendinizi Hayatın Mavisine bırakın!

Antalya’nın batısında yer alan turistik bir ilçedir

Kaş. Tekne kiralamak ve Mavi Tur rotaları için en ideal bir konumda yer alan ilçe, yaz aylarında oldukça hareketli ve turistlerin çok fazlasıyla tercih ettikleri Türkiye’nin popüler tatil yerlerinden biridir. Mavi ve yeşilin her tonuna hakim yönleri, dalış ve diğer su sporları için ideal noktalara sahip olan Kaş, Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai gibi antik kentleri çevresinde barındırmaktadır. Bu yönüyle de mükemmel bir tatilin yaşanmasında büyük payı vardır.

Doğal güzelliklerini, hareketli yaz mevsimini, mavili ve yeşilli tonlarını ifade etmek için çok sayfalara ihtiyaç olan Kaş, yaz tatili boyunca renkli etkinlikleriyle göze çarpan bir yerdir. Batısında Esen Çayı, doğusunda Demre, kuzeyde Elmalı ilçeleri ile çevrili Kaş’ta tatilinizin harika geçeceğinden eminiz. 

Devamı

Kaş için kiralanabilir ( 2 Tekne )

Kaş: Ulaşım Bilgileri

Kaş’a en yakın havalimanı Dalaman Havalimanı’dır. 150 km. uzaklıkta yer alan havalimanı ulusal havalimanı olduğundan yurtiçi ve yurtdışından gelen misafirleri ağırlamaktadır.

Alternatif bir seçenek değerlendirmek isteyenler için ise önerilebilecek havalimanı Antalya Havalimanı’dır. 220 km. uzaklıkta yer alan Antalya Havalimanı’ndan da yine Kaş’a ulaşabilirsiniz. 

Kaş: Tarihi

Tarihin geçmiş sayfalarında Karya ve Likya bölgeleri arasında bağlantı noktası konumunda olan Kaş, yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında elde edilen yazıtlardan adının “Habesos” olduğu kanıtlanmıştır. Bununla birlikte farklı bir dönemde antik kentin “Antiphellos” olarak da anıldığı geçmektedir.

Makedonya Kralı Büyük İskender’in Anadolu’ya girmesiyle Antiphellos, Makedon Krallığı’nın egemenliği altına girmiştir. Büyük İskender’in ölümünden sonra ise bölge Seleukoslar'la Ptolemaioslar arasında el değiştirmiştir.

Roma, Bizans, Selçuklar ve Tekeoğulları Beyliği egemenliğinden sonra Kaş Osmanlı devletinin egemenliği altına girmiş, o dönemden sonra Türk toprakları olarak kalmıştır. 

Kaş: İklim Bilgileri

Akdeniz iklimine sahip olan Antalya’nın gündüzleri en serin olan ilçesidir. Deniz seviyesinden 700 metre yüksekte olan tatil bölgesi, kış aylarında ılık ve yağışlı bir iklime sahiplik etmektedir

Kaş: Hangi Sezon Gidilir

Yaz boyu hareketli olan Kaş’ta tatil yapmak için en ideal zamanlar, Temmuz sonu ve Eylül ayının başlarıdır. Temmuz ve Ağustos aylarında gündüzler uzun ve sıcak, geceleri ise ılık geçtiğinden daha çok Temmuz sonları ile Eylül ayı başları tercih edilmelidir. Trekking için en ideal zaman ise Mayıs-Ekim aylarıdır.

Tekne önerisi ister misiniz?