Whatsapp x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız

Bodrum'da Mavi tur ile kendinizi Hayatın Mavisine bırakın!

Türkiye'nin Ege kıyıları yelken için ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Gökova Körfezi Avrupa'nın en iyi seyir alanlarından biri olarak kabul edilmektedir.

Bol güneşli, berrak suları, sürekli mavi gökyüzü, iyi demirleme ve dost canlısı insanlar, bu sahil birçok farklılıkları sunuyor. doğal güzelliği bakımından zengin ve kıyı yerleşim ve köylerde çok sayıda bozulmamış alanlar vardır. Geleneksel Türk köyü moda yaşamları hakkında gidiş yerel halkın gözlemlemek mümkündür. 


Mavi tur balıkçılar ile Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın düzenli gezileri Gökova Körfezi'nde başladı. O Gökova Körfezi çeşitli mağaralar ve koyları kalkmıştı ve derin mavi aşık. O iyi bölgenin etrafında bilinir hale ve birçok kişi onun esinlenerek, etrafında yelken heyecan vardı. muhteşem kıyılarında yelken, deniz derinliği güvertede yatan, rahat bir yatta kendinizi düşünün.

Sıcak kristal berraklığında suları, dalış, sörf, kayak, balıkçılık, yüzme ya da turistik kasaba ve tarihsel limanların kumsallar üzerinde oturan Mavi Yolculuk tavsiye konumlar sadece bir kaçıdır. 

Devamı

Bodrum için kiralanabilir ( 75 Tekne )

Bodrum: Ulaşım Bilgileri

Türkiye’nin birçok ilinden sefer düzenlenen Bodrum-Milas Havalimanı, ulaşım için en iyi alternatiftir. Şehir merkezine 40 km. mesafede yer alan havalimanına geldiğinizde, Mavi Tur personelleri sizi burada karşılayarak, tur noktasına kadar eşlik etmektedirler.

Farklı bir alternatif olarak karayolu ile gelmek isteyenler ise, Türkiye’nin dört bir yanından Bodrum merkeze sefer düzenleyen otobüs firmaları ile ilçeye ulaşabilirler. Ayrıca İstanbul - Yenikapı'dan hızlı feribot ile 1 saat 45 dakikalık yolculuk ile Bandırma'ya geçtikten sonra; Balıkesir, Manisa, İzmir-Söke’ye gelindikten sonra Milas Yolu üzerinden Bodrum’a ulaşılabilir. 

Bodrum: Tarihi

Tarihi milattan öncesi yıllara dayanan Bodrum, "Tarihin Babası" olarak bilinen HEREDOT‘a göre Dorlar tarafından kurulmuştur. Kurulduktan bir süre sonra egemenlik savaşlarına tanıklık eden antik kent, Karyalılar ve Lelegler tarafından egemenliği ele alınmıştır.

Eski adıyla Halikarnassota, M.Ö. 386 yılında Persler‘in hâkimiyeti altına girmiş, en parlak dönemlerini ise M.Ö. 353 yılında Karya bölgesinin başkenti olduktan sonra görmüştür. M.Ö. 192’de Romalıların eline geçen Bodrum’da herhangi bir gelişme yaşanmamıştır. Bu dönemden sonra M.S 395 yıllarında Bizanslıların egemenliği altına giren Halikarnassota, M.S. XI. Yüzyılda Türklerin egemenliği altına girmiştir. Ancak bu dönemden sonra yaşanan I. Haçlı seferlerinde, kent yeniden Bizanslıların eline geçmiş XIV. Yüzyılda, Türkler yeniden Bodrum’u almışlar.

1415 yılında Rodos Şövalyelerinin egemenliği altına giren Bodrum. 1522 yılında Kanuni Sultan Süleyman döneminde fethedilen Rodos adasıyla birlikte Bodrum Osmanlı egemenliği altına girmiştir. 

Bodrum: İklim Bilgileri

Ege ve Akdeniz iklimlerinin hâkim olduğu Bodrum, yarımada olması hasebiyle, mikro klima alan özelliğine sahiptir. Yaz aylarında hava sıcaklığı yüksek olmasına rağmen, nem oranı rahatsız etmeyecek kadar düşüktür. Kış ayları ise tamamen nemsizdir. 

Bodrum: Hangi Sezon Gidilir

Mavi Tur rezervasyonlarının başladığı Aralık ayında rezervasyonunuzu yaptırarak, Haziran-Eylül ayları arasında Bodrum’da tatil yapabilirsiniz. Hava sıcaklığı yüksek olmasına rağmen, ılıman bir iklime sahip olduğu için bunaltıcı değildir. 

Tekne önerisi ister misiniz?