Whatsapp x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız

Kuşadasin'da Mavi tur ile kendinizi Hayatın Mavisine bırakın!

Gezilecek birçok yerini Mavi Tur rotalarında görme şansını yakalayacağınız Kuşadası

Antik kentler, tarihi anıtlar, tarihi camiler, çeşmeler ve yapıtlarıyla geçmişe yolculuk yapmak için en ideal yerlerden biri olan Kuşadası, doğal güzellikleriyle de hayran kalacağınız bir yerdir.

Kentin dört bir yanı Meşe, çınar, kızılçam, karaçam, fıstıkçamı, ıhlamur, kuruyemiş, delice, dişbudak, defne ve kestane ağaçlarıyla çevrili olduğundan oksijen oranı Akdeniz bölgesine göre çok daha yüksektir.

Gezilecek birçok yerini Mavi Tur rotalarında görme şansını yakalayacağınız Kuşadası’nda Meryem Ana Evi, Doğanbey Karina, Samos Adası Turları, Kuşadası Selçuk Efes Harabeleri ve Selçuk Şirince Köyü görülmesi gereken en güzel tarihi yerlerdir.

Tüm tarihi ve doğal güzellikleriyle birlikte modernize edilmiş alanlara da sahip olan Kuşadası sahilleri, restoranları, kafeteryaları, eğlence merkezleri ve parkları da Mavi Tur yolculuklarında tatili renklendiren yönlerinden sadece bazılarıdır. 

Devamı

Kuşadası için kiralanabilir ( 0 Tekne )

Kuşadası: Ulaşım Bilgileri

Ulaşım açısından oldukça olumlu bir noktada yer alan Kuşadası’na Türkiye’nin tüm illerinden otobüs ve uçak seferleri ile ulaşmak mümkündür. Yurtdışından gelen turistler için en yakın havalimanı 95 km. uzaklıkta yer alan İzmir Havalimanı’dır. Bodrum Havalimanı’na 185 km, Dalaman Havalimanı’na ise 260 km. mesafede yer almaktadır. 

Kuşadası: Tarihi

Kuşadası, tam olarak hangi dönemlerde kurulduğuna ilişkin bilgilerin bulunmadığı, çağlar öncesi bir kenttir. Bu bilgiye ek olarak kentin yakınlarında bulunan Efes’in yakınlarında yer alan Neopolis’in İyonlar tarafından kurulduğu bilinmektedir.

Farklı dönemlerde değişik uygarlıkların egemenliği altında kalan Kuşadası, bir dönem Bizanslıların egemenliğinden kalmış, daha sonra Venedik ve Cenevizliler tarafından ele geçirilmiştir. MÖ 3000 yıllarında Lelegler, MÖ 11.yy'da Aioller, MÖ 9.yy'da İyonlar bölgede hâkim oldukları bilinmektedir.

Değişik medeniyetlerin uğruna savaştıkları Kuşadası, tüm bu dönemlerden geçtikten sonra Selçuklar ve Osmanlıların egemenliği altına girerek günümüze kadar gelmiştir. 

Kuşadası: İklim Bilgileri

Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Kuşadası’nda yazları sıcaklık 40°c’ye kadar ulaşabilmektedir. Yaz aylarında günler uzun ve sıcak, geceler ise diğer bölgelere göre daha serindir.

Kuşadası: Hangi Sezon Gidilir

Akdeniz iklimine sahip olan Kuşadası, bölgenin diğer il ve ilçelerine göre daha serindir. Bunun nedeni ise kuzey rüzgârlarıdır. Yıllık ortalama sıcaklığı 17-18°C'dir. Tatil yapmak isteyenler için en ideal zamanlar Haziran-Eylül ayları arasıdır. 

Tekne önerisi ister misiniz?